Düzce’de Mezarlık Tahribatı Meclis’e Taşındı

Düzce Şehir Mezarlığı’nda yüzlerce ağaç ihaleyle katledildi. Ağaçların üzerine devrildiği ya da üzerine konulduğu çok sayıda mezar da tahrip oldu. Mezarlık skandalı, TBMM gündemine taşındı.

Düzce Şehir Mezarlığı’nda gerçekleştirilen ağaç kesimi ve ağaç kesimine bağlı olarak mezarların tahrip edilmesi büyük tepki topladı.

CHP Düzce İl Başkanlığı, “ihaleyi alan firmanın, şehir mezarlığında genç, yaşlı demeden yüzlerce ağacı keserek doğa katliamına yol açtığı” şeklinde mezarlık fotoğraflarını kamuoyuyla paylaşırken, “Düzce’nin Fahri Milletvekili” olarak bilinen CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal da konuyu Meclis’e taşıdı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yanıtlaması talebiyle Meclis Başkanlığı’na soru önergesi sunan Tanal, Düzce Şehir Mezarlığı’nda toplamda kaç ağacın kesildiğini, söz konusu kesim işinin hangi gerekçeyle gerçekleştiğini sordu.

TANAL: SORUŞTURMA BAŞLATILACAK MI?

Tanal ayrıca ağaç kesiminden dolayı tahrip olan, zarar gören mezarların sayısına ilişkin bilgi talep etti. CHP’li vekil, Bakan Kurum’a “Düzce Şehir Mezarlığı’nda kesilmemesi gereken ağaçların katledilmesi, ağaç kesim işlemi ile birlikte mezarların tahrip edilmesi ile ilgili sorumlular hakkında soruşturma başlatılacak mıdır?” sorusunu yöneltti.

Yakınlarına ait mezarların tahrip olduğuna dair vatandaşların ilettiği şikâyetlere değinen Tanal, “Düzce Şehir Mezarlığı’nda gerçekleştirilen ağaç kesiminden dolayı zarar gören, tahrip olan mezarların onarımına ilişkin Bakanlığınızca bir çalışma yapılacak mıdır?” diye sordu.

CHP’li Tanal, Düzce Şehir Mezarlığı’nda gerçekleştirilen ağaç kesim işleminin hangi kişi veya şirketlere yaptırıldığı, kesilen ağaçlardan elde edilen toplam gelirin ne kadar olduğu konusunda da bilgi verilmesini talep etti.

İligili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

6,034BeğenenlerBeğen
578,912TakipçilerTakip Et
1,140AboneAbone Ol

ÇOK OKUNANLAR