AKP’lilerin Dine Aykırı Söylemleri İçin Diyanet’e Çağrı

CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, Diyanet İşleri Başkanlığı’na AKP yetkililerinin ve mensuplarının dine aykırı söylemlerine karşı mücadele başlatılması çağrısında bulundu. Tanal, sosyal medya hesaplarından örnekleri tek tek şöyle sıraladı…

“Medya gücünü artırmayı hedefleyen, müftülere sosyal medyayı aktif kullanmaları talimatını veren Diyanet’e önerim, acilen AKP’lilerin zihinleri bulandıran, tekfirci, dine aykırı söylemlerine karşı savaş vermelidir” ifadelerini kullanan CHP’li Tanal, örnekleri şöyle sıraladı:

– AKP Sivas Milletvekili ve eski bakan İsmet Yılmaz: “Ak Parti adayına vereceğiniz destek, ruzi mahşerde beraat belgeniz olacak.”

– AKP Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar: “Yarın mahşerde Allah’ın karşısına çıktığınız zaman, Allah o emaneti bize verdiğinizden dolayı size inşallah hiçbir hesap sormayacak.”

– AKP Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar: “Cumhurbaşkanı denince bize Allah gibi geliyor.”

– AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki: “Lanet olsun oylarına. Onların oylarının Allah belasını versin!”

– AKP Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız: “Sayın cumhurbaşkanımızın sünnetini yerine getirmeden de defteri vermek istemiyorum.”

Milli Savunma Bakan Yardımcısı ve AKP eski Elazığ Milletvekili Şuay Alpay, düğünde evlilik cüzdanını geline verirken “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyefendinin bir sünneti var biliyorsunuz” ifadesini kullandı.

– AKP eski Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, “Sayın başbakanımıza dokunmak bile inanın bence ibadettir.”

– AKP eski Aydın İl Başkanı İsmail Hakkı Eser: “Sayın Tayyip Erdoğan’a biz o kadar bağlıyız ve aşığız ki, bizim için adeta ikinci peygamberdir.”

– AKP eski İstanbul Milletvekili Oktay Saral: “Allah, Başbakanımızı bizim başımıza nasip ettiği için her gün iki rekat şükür namazı kılmamız gerekir.”

– AKP eski Düzce Milletvekili Fevai Arslan: “Türkiye’nin başında öyle bir lider var ki dünya liderliği kabiliyetinde ve Allah’ın bütün vasıflarını üzerinde toplayan bir lider var.”

– Büyükelçi olarak atanan eski bakan Egemen Bağış: “Ülkemizde eğer Urfa şanlıysa, Antep gaziyse, Maraş kahramansa, Rize, İstanbul ve Siirt de mübarektir. Çünkü bu 3 şehir, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük liderinin doğmasına vesile olmuştur.”

– Sosyal medyada paylaşılan görüntülere göre, mescitte yerel seçimlerde AKP’nin seçim başarısı için dua eden ‘hoca’, muhalefetten bahsederken “Bu kafir Güruha fırsat verme” dedi.

– AKP Şanlıurfa Eyyübiye Belediye Başkan aday adayı Mustafa Göktaş: “Erdoğan’a oy verdikten sonra cennettin anahtarı cebinizdedir. Bunu iyi bilin.”

– 31 Mart 2019 seçimi öncesi Haliliye Şenocak Mahallesi’ne giden Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül için “Urfa, peygamberler şehridir. 1 Nisan’da beyaz güller açacaktır” şeklinde oy istendi.

 

İligili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

6,034BeğenenlerBeğen
578,912TakipçilerTakip Et
1,140AboneAbone Ol

ÇOK OKUNANLAR