2021 Yılı Mevlid-i Nebi Haftası Programı Beştepe’ye Alınmasın

CHP’li Mahmut Tanal’dan iktidarın etkisine girdiği tartışmalarıyla gündemde olan Diyanet’e tepki. Tanal, son yıllarda Mevlid-i Nebi Haftası programının dahi siyasi bir mekan olan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirildiğini belirterek, “Peygamber Efendimizin evrensel mesajları, Erdoğan’ın popülist açıklamalarının gölgesinde kalıyor. Bundan rahatsızlık duymayanlar, kendi Müslümanlığından şüphe etmelidir” dedi.
Tanal, Diyanet’e “Ekim’de başlayacak olan 2021 yılı Mevlid-i Nebi programını sakın ama sakın Beştepe’ye aldırmayın” çağrısını yaptı.

CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın son yıllarda Mevlid-i Nebi (Kutlu Doğum) Haftası programını Cumhurbaşkanlığı’ndaki Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirmesini eleştirdi.

Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Hazreti Muhammed’in evrensel mesajlarının, Erdoğan’ın popülist açıklamalarının gölgesinde kaldığını belirten Tanal, Diyanet’e “Ekim’de başlayacak olan 2021 yılı Mevlid-i Nebi programını sakın ama sakın Beştepe’ye aldırmayın” dedi.
“SİYASİ BİR MEKAN OLAN KÜLLİYE’DE…”

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ın Twitter’daki tepkisi aynen şöyle:

“Atatürk’ün kurduğu Diyanet, siyasetin göbeğinde yer almamalıdır.

Düşünün, son yıllarda Hz. Muhammed’in doğumu münasebetiyle düzenlenen Mevlid-i Nebi (Kutlu Doğum) Haftası programı dahi siyasi bir mekan olan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştiriliyor.

“RAHATSIZLIK DUYMAYANLAR MÜSLÜMANLIĞINDAN ŞÜPHE ETMELİ”

Haliyle Peygamber Efendimizin evrensel mesajları, Erdoğan’ın popülist açıklamalarının gölgesinde kalıyor.

Programı takip eden tüm TV ve diğer yayın organları, ‘Son dakika! Erdoğan şunu dedi, Erdoğan bunu söyledi’ şeklinde haber geçiyor.

Mevlid-i Nebi Haftası programında Hz. Muhammed’i tanıma ve insanlığa tanıtma fırsatı, iktidarın koltuk hırsı yüzünden kaçırılıyor.

Peygamber’in mesajlarının, Erdoğan’ın açıklamalarının gölgesinde kalmasından rahatsızlık duymayanlar, kendi Müslümanlığından şüphe etmelidir.

“2021 YILI PROGRAMINI SAKIN BEŞTEPE’YE ALDIRMAYIN”

Dinin, Diyanet’in siyasete alet edilmesinden, Mevlid-i Nebi programının iktidarın himayesinde gerçekleşmesinden son derece rahatsızım.

Bu yüzden Diyanet’e çağrıda bulunuyorum.

Ekim’de başlayacak olan 2021 yılı Mevlid-i Nebi programını sakın ama sakın Beştepe’ye aldırmayın.

“ERDOĞAN’IN PROGRAMI GÖLGELEMESİNE İZİN VERMEYİN”

Temanın dışına çıkılmasın, siyasi nutuklar atılmasın.

AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın programı gölgelemesine izin vermeyin.”

İligili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

6,034BeğenenlerBeğen
578,912TakipçilerTakip Et
1,170AboneAbone Ol

ÇOK OKUNANLAR