Ulaştırma Bakanı, AKP’li Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ni Suçladı

CHP’li vekil Mahmut Tanal’ın, vatandaşların Şanlıurfa şehir merkezine 35 kilometre uzaklıktaki GAP Havalimanı’na ulaşırken yaşadıkları sorunları içeren önergesine yanıt veren Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, AKP’li Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ni suçlayarak, “Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından DHMİ Genel Müdürlüğüne yapılmış herhangi bir taşıma yapılması talebi bulunmamaktadır” dedi.

Şanlıurfa şehir merkezine 35 kilometre uzaklıktaki GAP Havalimanı’na ulaşımda vatandaşlar, büyük mağduriyet yaşarken, CHP Şanlıurfa Milletvekili Av. Mahmut Tanal’ın soru önergesini yanıtlayan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu ise AKP’li Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ni suçladı. Bakan Uraloğlu, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin GAP Havalimanı’na yönelik toplu taşıma hizmeti sunmak amacıyla talepte bulunmadığını açıkladı.

CHP’Lİ TANAL, VATANDAŞLARIN ŞİKAYETİNİ MECLİS’E TAŞIDI

CHP Şanlıurfa Milletvekili Av. Mahmut Tanal, kent merkezine 35 kilometre mesafedeki Şanlıurfa GAP Havalimanı’na ulaşmak amacıyla özel şirket otobüslerinde yer bulamayan ya da balık istifi şeklinde yolculuk yapmak zorunda kalan vatandaşların şikayeti doğrultusunda Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nun cevaplandırması talebiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi sundu.

Tanal, önergesinde, bugüne kadar merkezden Şanlıurfa GAP Havalimanı’na doğrudan ulaşım sağlayan, Belediye tarafından işletilen bir toplu taşıma hattının neden hayata geçirilmediğini sordu. Tanal, önergenin devamında, “Şahsi aracı olmayan vatandaşlarımızın, Şanlıurfa merkezine uzaklığı yaklaşık 35 kilometre olan havalimanına ulaşmak için yalnızca özel otobüs firmalarını veya taksileri kullanmak zorunda olması, Anayasa’mızın 23. maddesinde belirtilen seyahat özgürlüğünün ve Anayasa’mızın ikinci maddesinde belirtilen sosyal devlet ilkesinin ihlali anlamına gelmez mi?” sorusunu yöneltti.

Tanal ayrıca, vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi adına Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilmek üzere, Şanlıurfa GAP Havalimanı’na doğrudan ulaşım sağlayan bir toplu taşıma hattı projesi olup olmadığı konusunda bilgi talep etti.

BAKAN URALOĞLU, AKP’Lİ ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’Nİ SUÇLADI

CHP’li Tanal’ın soru önergesine yanıt veren Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Şanlıurfa GAP Havalimanı’nda yolcu taşıma hizmetinin, Yer Hizmetleri A.Ş.(HAVAŞ) tarafından verildiğini aktardı.

Havalimanına ulaşımda vatandaşların yaşadığı mağduriyetlerin son bulması adına Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin herhangi bir girişimde bulunmadığına dikkat çeken Bakan Uraloğlu, “Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından DHMİ Genel Müdürlüğüne yapılmış herhangi bir taşıma yapılması talebi bulunmamaktadır” bilgisini aktardı.

İligili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

6,034BeğenenlerBeğen
578,912TakipçilerTakip Et
1,140AboneAbone Ol

ÇOK OKUNANLAR