TOKİ Konutlarında ‘Garantör’ AKP İl Başkanı!

TOKİ’nin Erzurum Aziziye Gezköy Mahallesi projesinin yılan hikayesine döndüğünü duyuran CHP’li Mahmut Tanal ile AKP’li Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan arasında dikkat çekici bir tartışma yaşandı. AKP’li Başkan Orhan, konutların hak sahiplerine tesliminde garantörün AKP Erzurum İl Başkanı İbrahim Küçükoğlu olduğunu söyledi. Bu duruma tepki gösteren Tanal, “Devletin hiçbir kurumu, TOKİ ‘garantör’ olamıyor da AKP İl Başkanı mı garantör oluyor? Koskoca Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, parti devletine çevirdiniz!’ dedi.

CHP Şanlıurfa Milletvekili Av. Mahmut Tanal, TOKİ’nin Erzurum Aziziye İlçesi Gezköy Mahallesi Toplu Konut Projesi’nde, konutların hak sahiplerine teslimat sürecinin yılan hikâyesine döndüğünü açıkladı.

Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Tanal, AKP’li Aziziye Belediyesi’nin, altyapı çalışmalarının tamamlanması konusunda üzerine düşen görevi yapmaması, proje altyapı sahasında arazisi kamulaşması gereken şahısla anlaşma yoluna gitmemesi nedeniyle Erzurumlu vatandaşların dört gözle bekledikleri TOKİ konutlarının bir türlü teslim edilemediğini belirtti.

AKP’Lİ BELEDİYE BAŞKANI: GARANTÖR AK PARTİ İL BAŞKANIMIZ

CHP’li Tanal’ın suçlamalarına cevap veren AKP’li Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan ise Gezköy konutlarıyla ilgili, yerel yönetimler olarak üzerlerine düşen sorumluluğu fazlasıyla yerine getirdiklerini savundu.

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen deprem nedeniyle yapımı devam eden birçok inşaatta işlerin aksadığını ve yapım süreçlerinin sekteye uğradığını iddia eden Orhan, “Buna rağmen bile Gezköy konutlarının en kısa sürede teslim edilmesi için gerekli çalışmalar yapılmış, AK Parti İl Başkanımız Sayın İbrahim Küçükoğlu konunun bizzat takipçisi ve de garantör ismi olmuştur” değerlendirmesini yaptı. Orhan, CHP’li Tanal’ın konutlarla ilgili gecikmeden Aziziye Belediyesi’ni sorumlu tutmasının, “mensubu ve temsilcisi olduğu CHP zihniyetinin klasik bir yaklaşımı olan şark kurnazlığı olduğunu” öne sürdü.

TANAL: ÖZRÜ KABAHATİNDEN BÜYÜK

Bu açıklamasının ardından AKP’li Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan’a yanıt veren CHP’li vekil Mahmut Tanal, tepki göstermesi ve iş bilmezliği ifşa etmesi üzerine Erzurum Aziziye Gezköy TOKİ Konut Projesindeki aksaklığın giderilmesi çalışmalarının hızlandırıldığını, bu sebeple Erzurumlu vatandaşlar adına mutluluk duyduğunu söyledi.
AKP’li Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan’ın ‘özrünün kabahatinden büyük olduğunu’ kaydeden Tanal, “2019 yılında başlanan, inşaatı tamamlanan, çevre düzenlemesi ve altyapı sisteminin kurulması gibi eksiklikleri kalan Aziziye Gezköy konutlarının inşaatı, 6 Şubat 2023 tarihli Kahramanmaraş merkezli depremden dolayı nasıl sekteye uğrayabiliyor?” diye sordu. Tanal, deprem felaketi bahane edilerek iş bilmezliğin gizlenmeye çalışıldığını dile getirdi.

“GARANTÖR AKP İL BAŞKANI” TEPKİSİ

Orhan’ın, TOKİ konutlarının hak sahiplerinde tesliminde garantörün AKP Erzurum İl Başkanı İbrahim Küçükoğlu’nun olduğu yönündeki açıklamasına da tepki gösteren Tanal, “Devletin hiçbir kurumu, TOKİ ‘garantör’ olamıyor da AKP İl Başkanı mı garantör oluyor? Koskoca Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, parti devletine çevirdiniz!” dedi.

“CHP ZİHNİYETİ KADAR BAŞINIZA TAŞ DÜŞSÜN!”

Aziziye Belediye Başkanı Orhan’ın, “proje altyapı sahasında kamulaştırılması gereken arazi konusunda Aziziye Belediyesi’nin üzerine düşeni yapmaması” şeklindeki açıklamasına karşı net cevap vermek yerine savunmasını “CHP zihniyeti” diye başlatıp, “CHP zihniyeti” diye bitirdiğini ifade eden Tanal, ‘CHP zihniyeti’ kadar başınıza taş düşsün!” tepkisini gösterdi.

İŞTE CHP’Lİ TANAL’IN O AÇIKLAMASI

CHP Şanlıurfa Milletvekili Av. Mahmut Tanal’ın, Erzurum Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan’ın cevabı üzerine yaptığı açıklama aynen şöyle:
“Öncelikle yılan hikâyesine dönen Erzurum Aziziye Gezköy TOKİ Konut Projesindeki aksaklığın giderilmesi çalışmalarının, tepki göstermem ve iş bilmezliği ifşa etmem üzerine hızlandırılması nedeniyle Erzurumlu hemşerilerim adına mutluluk duydum.

İşte yapıcı muhalefet budur!

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, yaptığın açıklamanın diğer detaylarına gelince: Özrün kabahatinden büyük!
2019 yılında başlanan, inşaatı tamamlanan, çevre düzenlemesi ve altyapı sisteminin kurulması gibi eksiklikleri kalan Aziziye Gezköy konutlarının inşaatı, 6 Şubat 2023 tarihli Kahramanmaraş merkezli depremden dolayı nasıl sekteye uğrayabiliyor?

Kendi iş bilmezliğinizi, beceriksizliğini, deprem felaketini bahane ederek gizlemeye çalışmanızı, izah edecek kelime bulamıyorum!

Bu arada devletin kurumu TOKİ’nin yapımını üstlendiği Aziziye Gezköy konutlarının en kısa sürede hak sahiplerine teslim edilmesi meselesinde garantör nasıl oluyor da AKP Erzurum İl Başkanı İbrahim Küçükoğlu tayin ediliyor?

TOKİ ile bağlı olduğu Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bu işin neresinde?

Devletin hiçbir kurumu, TOKİ ‘garantör’ olamıyor da AKP İl Başkanı mı garantör oluyor?
Koskoca Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, parti devletine çevirdiniz!

Muhammed Cevdet Orhan, bu anlamsız çıkışını, yeniden belediye başkan adayı gösterilmek maksadıyla AKP Erzurum İl Başkanı İbrahim Küçükoğlu’nun ‘gözüne girme’ çabası olarak değerlendiriyorum!

Bir kere de şaşırtın bizi be kardeşim! Dünkü açıklamamda, Aziziye Gezköy projesinde vatandaşlara konutlarının tesliminin gecikmesinin sebebini, “proje altyapı sahasında kamulaştırılması gereken arazi konusunda Aziziye Belediyesi’nin üzerine düşeni yapmaması” şeklinde net olarak ifade ettim.

AKP’li Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, bu konuda net cevap vermek yerine savunmasını “CHP zihniyeti” diye başlatıp, “CHP zihniyeti” diye bitiriyor! Diğer AKP, iktidar temsilcileri gibi hamasi söylemlerle kendi kusurunu, hatasını unutturmaya çalışıyor.

“CHP zihniyeti” kadar başınıza taş düşsün! “CHP zihniyeti” diyerek kendinizce aşağılamaya çalıştığınız anlayış, “Kimsesizlerin kimsesi” olan Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran ve ayakta tutan anlayıştır. ‘CHP zihniyeti’ demek, milletin hak ve hukukunu savunmaktır. ‘CHP zihniyeti’ demek, tüyü bitmemiş yetimin hakkını 5’li çetelere peşkeş çekenlerle mücadele etmektir. ‘CHP zihniyeti’ demek, yoksulu zengine, rantçıya, güçlüye ezdirmemektir.
Hamasi söylemleri bırakıp kendi üzerinize düşen görevi yerine getirin. Sözleşmesini imzalayan, peşinatını ödeyen Erzurumlu vatandaşlara, dört gözle bekledikleri Aziziye Gezköy Mahallesi’ndeki konutlarını biran önce teslim edin.”

İligili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

6,034BeğenenlerBeğen
578,912TakipçilerTakip Et
1,140AboneAbone Ol

ÇOK OKUNANLAR