Tanal ‘128 Milyar Dolar Nerede?’ Pankartını TBMM’deki Odasından Astı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, TBMM’ye “128 milyar dolar nerede?” afişi astı.

CHP’nin Merkez Bankası rezervlerinin harcanmasıyla ilgili iktidara yönelttiği “128 milyar dolar nerede?” sorusunun yer aldığı afişler engellenirken CHP’li Mahmut Tanal, söz konusu afişi Meclis’e taşıdı. Tanal, ”128 milyar dolar nerede?” pankartını TBMM’de astı.

Afişi astıktan sonra Halk TV’ye konuşan Mahmut Tanal, ”Bu 128 milyar doları ne yaptılar? Gençler için mi harcadılar? İşsizliği bitirmek için ne yaptılar? Ben bir parlamento üyesiyim. Bu paraya ne olduğunu sormaya hakkım var” diye konuştu.

Tanal ayrıca, ”Ben halkın bana yetkiye dayanarak soruyorum. 128 milyar dolar nerede? Eylemlerimiz, meşru zeminlerde, anayasanın bize tanıdığı haklar çerçevesinde devam edecek” dedi. Tanal, Meclis’te sordukları sorulara cevap alamadıklarını belirtti.

Tanal eylemini sürdürürken, CHP’nin çeşitli milletvekilleri de desteğe geldi.

İTFAİYE ARACI MECLİS’E GELDİ

Pankartı indirmek için Meclis bahçesine itfaiye ekibi çağrılırken CHP’li Mahmut Tanal ve Tanal’ın eylemine destek veren CHP’li vekiller pankartın iplerini keserek müdahaleyi engelledi.

Konu hakkında açıklama yapan Mahmut Tanal, “Size pankartı indirme zevkini tattırmayacağım” ifadelerini kullandı.

Tanal, “İtfaiye kesip alacaktı. Rahmetli Süleyman Demirel diyordu ki: Ben şapkamı kaptırmam. Ben de pankartı mı kaptırmam. Onlar gittikten sonra ben bir daha asacağım. İtfaiye gelecek gidecek asacağım. 128 milyar dolar ne zaman bozuldu? Hangi kurdan bozuldu? Kimler satın aldı? Bu para nerede harcandı? Bunları Meclis Başkanı açıklama sözü verirse ben bu pankartı bir daha asmam” ifadelerini kullandı.

Tanal’ın pankartı daha sonra yeniden astığı görüldü.

Kaynak: Halk TV / Cumhuriyet Gazetesi

İligili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

6,034BeğenenlerBeğen
578,912TakipçilerTakip Et
1,120AboneAbone Ol

ÇOK OKUNANLAR