‘Garantili’ Yollarda Vatandaşa OGS ve HGS Darbesi!

İktidarın dolar üzerinden geçiş garantisi verdiği, özel şirketlerin işlettiği köprü, tünel ve otoyollarda vatandaşlar OGS ve HGS sistemleriyle de mağdur ediliyor. İşletme hatası yüzünden cebinden fazla para çıkan, icralık olan vatandaşların mağduriyeti Meclis’te gündeme getirildi.

AKP iktidarının dolar üzerinden geçiş garantisi verdiği köprü, tünel ve otoyollarla ilgili tartışmaların, şikayetlerin ardı arkası kesilmiyor. İktidarın desteklediği özel şirketler tarafından işletilen köprü, tünel ve otoyollara kurulan OGS ve HGS sistemleri üzerinden de vatandaşın fazla para ödemek zorunda bırakıldığı iddia ediliyor.

KAÇAK GEÇİŞLE SUÇLANAN SÜRÜCÜLERE YÜKLÜ BORÇ!

Geçtiğimiz günlerde sorunu Meclis Genel Kurulu’nda gündeme getiren CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, AKP iktidarının geçiş garantisi verdiği köprü, tünel ve otoyollarda vatandaşların OGS ve HGS sistemleriyle de mağdur edildiğini belirterek, “Sistem arızası, plaka okunmaması, bakiye yetersizliği gibi durumlarda kaçak geçişle suçlanan sürücülere borç çıkarılıyor” dedi.

SANKİ FAZLA ÜCRET ALINSIN DİYE…

Köprü, tünel ve otoyol işletmecilerinin duyuruyu sağlıklı şekilde yapmadığı için vatandaşların borcun farkına varmadığına dikkat çeken Tanal, “Sonrasında icra takibi başlatılıyor. Borç katlandıkça katlanıyor. Cezayı yatıranlar bile sonradan başka ad altında farklı bir ödemeyle karşı karşıya kalıyor” ifadelerini kullandı.

CHP’li vekil Mahmut Tanal, sanki daha fazla ücret alınsın diye hareket edildiğini belirtirken, kendilerine çok sayıda mağdurun ulaştığını dile getirdi. OGS ve HGS şikayetlerinin gündeme alınması gerektiğini kaydeden Tanal, bu meselenin peşini bırakmayacaklarını söyledi.

İligili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

6,034BeğenenlerBeğen
578,912TakipçilerTakip Et
1,120AboneAbone Ol

ÇOK OKUNANLAR