Şanlı Destanın 103. Yılı Kutlu Olsun!

CHP Şanlıurfa 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. Mahmut Tanal, Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 103. yıl dönümünü kutlarken, adaylığının bu anlamlı tarihe denk gelmesinin ayrı bir mutluluğunu yaşadığını söyledi. Tanal, “Artık doğrudan Şanlıurfa Milletvekili sıfatıyla sizlere hizmet edeceğim. Bekle bizi Şanlıurfa’m, geliyoruz!” diye konuştu.

CHP Şanlıurfa 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. Mahmut Tanal, Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 103. yıl dönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, bundan 103 yıl önce Şanlıurfalıların birlikte hareket ederek, neleri başarabileceklerini tüm dünyaya gösterdiklerini dile getirdi.

Şanlıurfalıların direnişiyle bozguna uğrayan Fransız işgal kuvvetlerinin yalvararak, kaçarak Şanlıurfa’yı terk ettiğini anlatan Tanal, her karış toprağı şehit kanıyla sulanan Urfa’nın, “Şanlı” ünvanını sonuna kadar hakkettiğini vurguladı.

EŞİNE AZ RASTLANIR KAHRAMANLIK

Tanal, eşine az rastlanır bir kahramanlık örneği sergileyen büyüklerinin, işgalcileri yenilgiye uğratarak, doğup büyüdükleri şanlı toprakları kurtardığını kaydetti.

CHP’li Tanal, bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, 12’ler olarak bilinen Urfa’nın kahramanlarını, Yüzbaşı Ali Saip Bey’i, 11 Nisan 1920’de topraklarını düşmandan temizleyen tüm Urfalıları, şehit ve gazileri minnetle ve rahmetle andığını söyledi.

ŞANLIURFA ADAYLIĞI AÇIKLAMASI

Şanlıurfa’ya milletvekili adayı gösterilmesinin, Şanlıurfa’nın kurtuluş yıl dönümüne denk geldiğini belirten Tanal, şöyle konuştu: Kıymetli Şanlıurfalı hemşerilerim, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Genel Merkez Yönetimimizin takdiriyle, CHP Şanlıurfa birinci sıra milletvekili adayı oldum. Adaylığımın Şanlıurfa’mızın kurtuluş yıl dönümüne denk gelmesinin ayrı bir mutluluğunu yaşıyorum. Bu yönüyle de şeref duydum, onur duydum!” dedi.

4 DÖNEMDİR ŞANLIURFA’NIN SESİ OLDUM

4 dönemdir İstanbul Milletvekili sıfatıyla değerli hemşerilerinin sorunlarını Meclis’e taşıdığını anımsatan Tanal, “Artık doğrudan Şanlıurfa Milletvekili sıfatıyla sizlere hizmet edeceğim. Şanlıurfa’nın sorunlarının tamamını biliyoruz. Çözüm önerilerimiz de hazır. Memleketim, yuvam, sevdam Şanlıurfa’ya dair hayallerimiz, projelerimiz var” ifadelerini kullandı.

Şanlıurfa’ya yönelik çalışmalarından bahseden Tanal, Bugüne kadar gerek Meclis’teki konuşmalarımla, gerek soru önergeleriyle, gerek araştırma önergeleriyle, gerek genel görüşme önergeleriyle, gerek kanun teklifleriyle, gerek şikayet dilekçeleriyle, gerek suç duyurularıyla, gerek kurumlara yazılı başvuruyla, gerek bilgi edinme başvurularıyla, gerek bakanlarla, bürokratlarla görüşmeler yaparak, gerek basın açıklamalarıyla, gerek sosyal medya paylaşımlarıyla, gerekse doğrudan sahaya çıkarak sizlerin sesi oldum” şeklinde konuştu.

BEKLE BİZİ ŞANLIURFA’M, GELİYORUZ!

“Tepkimiz, girişimlerimiz üzerine Şanlıurfa’da birçok sorunu da çözüme kavuşturduk” diyen CHP Şanlıurfa Milletvekili Adayı Mahmut Tanal, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Şimdi daha güçlü şekilde Meclis’te sizi temsil etme imkânına kavuştum. Hep birlikte Şanlıurfa’mızı hakkettiği yere taşıyacağız. Bize inanın ve güvenin. 14 Mayıs’ta sandık kurulduğunda desteğinizi bizden esirgemeyin. Oyununuzu CHP için kullanın. Seçimde ne kadar güçlü gelirsek, derdinize derman olmamız, sorunlarınızı çözmemiş o kadar kolay olur. Bekle bizi Şanlıurfa’m, geliyoruz! Sana söz Şanlıurfa’m, yine baharlar gelecek! Sana söz Şanlıurfa’m, umutlar yeşerecek!”

İligili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

6,034BeğenenlerBeğen
578,912TakipçilerTakip Et
1,150AboneAbone Ol

ÇOK OKUNANLAR