CHP’nin Urfa Adayı Tanal’dan, Kendisine “Urfalı Değil” diyen Kişiye Cevap!

Kendisi hakkında “Urfalı değil” diyen “Urfa Gündem” adlı Twitter kullanıcısına tepki gösteren Tanal, “Korku dağları sardı, troller harekete geçti… Dakika bir, yalan bir! Mahmut Tanal’ın öz be öz Urfalı olduğunu bilmeyecek kadar hayattan kopuk olan trol hesap, ne hazindir ki ‘Urfa’ adıyla algıya girişiyor” dedi.

CHP Şanlıurfa 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. Mahmut Tanal, “Şanlıurfalı olmadığını” iddia eden “Urfa Gündem” adlı Twitter kullanıcısına sert tepki gösterdi.

Şanlıurfa’da aday gösterilmesinin paniğe yol açtığına dikkat çeken Tanal, şunları kaydetti:

“Korku dağları sardı, troller harekete geçti… Dakika bir, yalan bir! Mahmut Tanal’ın öz be öz Urfalı olduğunu bilmeyecek kadar hayattan kopuk olan trol hesap, ne hazindir ki ‘Urfa’ adıyla algıya girişiyor. CHP’nin Şanlıurfa 1. Sıra Milletvekili Adayı Mahmut Tanal, bu kadim toprakların öz evladıdır, 4 dönemdir Meclis’te mazlum Şanlıurfalıların sesidir. Urfalı Çoban Mustafa’nın oğlu Mahmut Tanal olarak, AKP’nin trollerine, Sarayın kullanışlı elemanlarına, bakanlara, siyasete bulaşan bürokratlara meydan okuyorum! AKP’nin 21 yıldır mağdur ettiği, yoksullaştırdığı Şanlıurfa’da tarih yazacağız. Hedefimiz en az 5 milletvekilidir. Sana söz Şanlıurfa’m, hakkettiğin değeri göreceksin!”

CHP ŞANLIURFA 1. SIRA MİLLETVEKİLİ ADAYI AVUKAT MAHMUT TANAL’IN ÖZGEÇMİŞİ:

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şanlıurfa 1. Sıra Milletvekili Adayı Avukat Mahmut Tanal, 1 Ocak 1961 yılında Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesine bağlı Bahçecik Köyü’nde doğdu.

Baba adı Mustafa, anne adı Keziban’dır.

9 çocuklu bir ailenin evladı olan Tanal, ilkokuldan itibaren yatılı olarak öğrenim gördü.
İlkokul birinci sınıfı, Şanlıurfa Akçakale Yatılı Bölge Okulu’nda (YİBO) tamamladı.
Sonrasında eğitimine Şanlıurfa Siverek Yatılı Bölge İlköğretim Okulu’nda devam etti.

Şanlıurfa’da ortaokul yıllarında harçlığını çıkarmak için Yıldız Meydanı’nda, Köprübaşı’nda soğuk ayran sattı, seyyar satıcılık yaptı.

İlköğretimi Şanlıurfa’da tamamladıktan sonra Diyarbakır Ergani Öğretmen Okulu’na başladı.
Diyarbakır Ergani Öğretmen Okulu’ndan Antalya Aksu Öğretmen Okulu’na geçiş yaptı.

Antalya Aksu Öğretmen Okulu’ndayken okulun atletizm takımında, Okulun bando takımında yer aldı.

Sonrasında 1982’de İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazandı.

Tanal, horlanmanın, ezilmişliğin son bulması, adaletsizlikle mücadele için avukatlığı tercih etti.

1986 yılında hukuk fakültesini bitirdi.

Başarılı bir avukat olarak meslekte 35 yılını dolduran Tanal, 4 dönemdir CHP İstanbul Milletvekili olarak Meclis’te görev yapmaktadır.

Tam 4 dönem boyunca TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu’nda da görev alan Tanal, İstanbul Milletvekili sıfatıyla Şanlıurfalıların sorunlarını daima Meclis’e taşıdı.

Artık doğrudan Şanlıurfa Milletvekili sıfatıyla Şanlıurfalı hemşerilerine hizmet edecek olan Tanal, bugüne kadar gerek Meclis’teki konuşmalarıyla, gerek soru önergeleriyle, gerek araştırma önergeleriyle, gerek genel görüşme önergeleriyle, gerek kanun teklifleriyle, gerek şikayet dilekçeleriyle, gerek suç duyurularıyla, gerek kurumlara yazılı başvuruyla, gerek bilgi edinme başvurularıyla, Gerek bakanlarla, bürokratlarla görüşmeler yaparak, gerek basın açıklamalarıyla, gerek sosyal medya paylaşımlarıyla, gerekse doğrudan sahaya çıkarak Şanlıurfa’nın sesi oldu.

Tanal’ın tepkisi, girişimleri üzerine Şanlıurfa’da birçok sorun çözüme kavuşturuldu.

İligili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

6,034BeğenenlerBeğen
578,912TakipçilerTakip Et
1,140AboneAbone Ol

ÇOK OKUNANLAR