Kılıçdaroğlu’nun Şanlıurfa Mesajı AKP’yi Panikletti!

AKP genel başkanları, vekilleri ve diğer yöneticileri, Kılıçdaroğlu’nun Şanlıurfa’daki elektrik sözü konuşmasını kırpıp, sosyal medyadan paylaşarak algı operasyonuna girişti. Kılıçdaroğlu’na eşlik eden CHP’li vekil Mahmut Tanal, AKP’lilere konuşmanın tamamını dinlemelerini tavsiye edip, enerji baronlarından bahsetti.

Şanlıurfa’yı ziyaret eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Meslek Odaları, Muhtarlar ve STK Buluşmaları Toplantısı’nda yaptığı açıklamalar, büyük yankı uyandırdı.

Seçimde Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı CHP’nin kazanması halinde, kentte tarımla uğraşan çiftçilere ücretsiz elektrik enerjisi imkanı sağlanacağı sözünü veren Kılıçdaroğlu, 100 binlerce dönümlük alanda hayata geçirilecek elektrik enerjisi projesinin detayını “Benim Şanlıurfa’ya bir sözüm olsun, Şanlıurfalılar bir yere yazsınlar. Yerel yönetimler seçimi geldiğinde Şanlıurfa’nın Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı bize verin, elektriği bütün çiftçilere bedava vereceğiz. Sadece bedava vermeyeceğiz. Aynı zamanda elektrikten de kazanacaklar. 2.5 milyonluk kullanılmayan araziyi güneş tarlaları ile donatacağız. Bu 2 buçuk milyon dönüm üzerindeki güneş tarlalarını çiftçilerimiz ile beraber yapacağız. Onlar da ortak olacak. Elektriği bedava olacak. Enterkonnekte sisteme verecekler, ayrıca oradan kar elde edecekler” şeklinde açıkladı.

AKP’LİLER VİDEOYU YARIDA KESİP PAYLAŞTI!

AKP genel başkanları, milletvekilleri ve diğer yöneticiler, Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının başlangıcını cımbızlayarak, Şanlıurfa sözünün temelsiz olduğu yönünde algı oluşturmaya çalıştı.

TANAL: AÇIKLAMANIN TAMAMINI İYİ DİNLEYİN!

Şanlıurfa ziyaretinde Kılıçdaroğlu’na eşlik eden ve memleketi Şanlıurfa’nın sorunlarıyla yakından ilgilenen CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, AKP’lileri Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının tamamına kulak vermeye davet etti. Tanal, Kılıçdaroğlu’nun konuşmasına ait videonun kesilmemiş halini Twitter hesabı üzerinden paylaşarak, “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun Şanlıurfa konuşma videosunu yarıda kesip paylaşan AK Parti’li vekiller, yöneticiler, bi zahmet açıklamanın tamamını dinleyin” ifadelerini kullandı.

GÜNEŞ ENERJİSİNE EN UYGUN ALANLAR ŞANLIURFA’DA

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı CHP kazandığında, çiftçinin elektriğinin bedava olacağı sözünü tekrarlayan Tanal, “Nasıl mı? Şanlıurfa, verimli tarım topraklarının yanı sıra güneş enerjisine uygun alanlarıyla da Türkiye’de bir numaradır. Dünyanın merkezi nasıl Göbeklitepe ise güneşin merkezi de Şanlıurfa’mızdır. Kıraç, tarıma elverişli olmayan arazilerde güneş enerjisi sistemini kurduğumuzda, Şanlıurfalı çiftçilerin elektriği bedavaya gelecek. Aynı zamanda üretici, güneş tarlalarından ekstra kazanç elde edecek” bilgisini aktardı.

ENERJİ BARONLARI RAHATSIZ OLDU

CHP’li vekil Mahmut Tanal, Genel Başkanları Kılıçdaroğlu’nun çıkışının enerji baronlarını da rahatsız ettiğini belirterek, “Zamanı geldiğinde güneş enerjisi ‘torpilini’ de masaya yatıracağız” dedi.

İligili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

6,034BeğenenlerBeğen
578,912TakipçilerTakip Et
1,150AboneAbone Ol

ÇOK OKUNANLAR