Düzce’nin Fahri Vekili Tanal’dan Radyoterapi Merkezi Çağrısı

Düzce’nin fahri vekili Mahmut Tanal, Düzce’de radyoterapi merkezi bulunmadığını belirterek, Meclis’ten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya çağrıda bulundu. Tanal, Düzce’deki kanser hastaları için en yakın merkez olarak Sakarya’nın gösterildiğini belirtti.

Düzce halkının, kentte radyoterapi merkezi kurulması yönündeki talebi, CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal tarafından Meclis gündemine taşındı.

MECLİS’TEN SAĞLIK BAKANI’NA SESLENDİ

TBMM Genel Kurulu’nun dünkü birleşiminde söz alan Tanal, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya çağrıda bulunarak, “Düzce’de yaşayan kanser hastası vatandaşlarımız, radyoterapi almaları ve ışın tedavisi için Düzce’den kalkıp Kocaeli ve Sakarya’ya sevk edilmektedir. Yaz-kış demeden hastalar perişan oluyor yollarda. Düzcelilerin bu mağduriyetinin önlenmesi için Düzce’de radyoterapi ve ışın tedavisi merkezi ünitelerinin Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde veya devlet hastanesinde kurulmasını Düzceliler adına Sağlık Bakanlığı’ndan talep ediyorum” dedi.

SOSYAL MEDYADAN BÖYLE TEPKİ GÖSTERDİ

‘Düzce’nin Fahri Milletvekili’ olarak bilinen CHP’li Mahmut Tanal, Düzce’deki radyoterapi merkezi eksikliğine ilişkin Meclis’te yaptığı konuşmayı, “Eskiden bakan olan Ak Parti’li vekil, kendi iline yönelik sağlık yatırımlarını süslü kelimelerle anlatırken Düzce’yi düşündüm… Düzce’de kanser hastalarının tedavisi için Radyoterapi (ışın tedavisi) Merkezi yok, ne sağlık hizmetinden bahsediyorsunuz? En yakın merkez, Sakarya’da!” ifadeleriyle sosyal medya hesaplarından paylaştı.

TANAL ÖNERGE VERDİ: DÜZCE’DE NE ZAMAN KURULACAK?

Tanal ayrıca, konuyu soru önergesi yoluyla da Meclis’e taşıdı. Tanal, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yanıtlanması talebiyle TBMM Başkanlığı’na sunduğu önergede, “Düzce iline Radyoterapi Merkezi kurulacak mıdır? Kurulacak ise çalışmalara hangi tarihte başlanacaktır? Şayet Düzce iline Radyoterapi Merkezi kurulmayacaksa gerekçesi nedir?

Düzce ilinde bulunan hastanelerde Radyasyon Onkolojisi bölümü bulunmadığından dolayı ışın tedavisi görebilmek için farklı şehirlere gitmek zorunda kalan Düzceli vatandaşların mağduriyetleri nasıl giderilecektir?” sorularını yöneltti.

İligili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

6,034BeğenenlerBeğen
578,912TakipçilerTakip Et
1,150AboneAbone Ol

ÇOK OKUNANLAR