CHP’li Tanal Gabar Dağı’ndan Turizm Mesajı Verdi

Beraberindeki heyetle Şırnak ve ilçelerini karış karış gezen CHP’li vekil Mahmut Tanal, daha çok çatışma haberleriyle kamuoyu gündemine gelen Gabar Dağı eteklerine giderek, doğa harikası olan bu yerlerin turizmle, yatırımlarla, huzurla anılması gerektiğini vurguladı.

CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal’ın, partisinin Doğu Masası çalışmaları kapsamındaki Şırnak merkez ve ilçeleri ziyareti, renkli görüntülere sahne oluyor. Kendisine eşlik eden CHP Şırnak İl Örgütü ve PM üyelerinden oluşan heyetle Cizre, Silopi, Uludere ve Güçlükonak’ta vatandaşlarla bir araya gelen, esnafı dolaşan Tanal, dükkanlara toptancılardan gelen gıda malzemelerini taşıdı. Terzide dikiş diken Tanal, inşaat alanında harç kardı. Yöresel kıyafetle vatandaşın karşısına çıkan Tanal, odun kırıp depoya taşıdı.

KILIÇDAROĞLU’NUN SELAMINI İLETİP OY İSTEDİ

Pazarlarda ve meydanlarda halka hitap eden Tanal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun selamını ileterek, ülkenin selameti için partisine oy istedi. Tanal, “Hakikaten faydalı olacağız, verimli olacağız. Daha huzurlu olacağız. Sorunlarını dinlemeye geldik” diye konuştu.

ŞIRNAK MAHRUMİYET BÖLGESİ

Bundan böyle ilin kendi vekiliymişçesine Şırnak’ın sorunlarıyla daha ilgileneceğini kaydeden Tanal, “Değerli Şırnaklı kardeşlerim, artık sizin milletvekiliniz var. Şırnaklılar sahipsiz değil” ifadelerini kullandı. Tarihi bir kent olmasına rağmen Şırnak’ın bir müzeden dahi mahrum olduğunu kaydeden Tanal, kentin tarihi yerlerini gösteren tabelalara rastlamadıklarını, işsizlikle boğuşan Şırnak’ta kayırmacılığın dorukta olduğunu, adaletsizlik ve hukuksuzluğun hüküm sürdüğünü belirtti.

YERALTI KAYNAKLARI YAĞLAMALANIYOR

Şırnak’ın zengin yer altı kaynaklarının bir gruba teslim edilerek adeta yağmalandığını iddia eden Tanal, bu yağma düzenine siyasetçilerin geçit verdiğini savunarak, “Şırnak’taki bu sömürü ve talan düzenine son vereceğiz. -Bu çürümüş ve kötü düzen böyle devam etmez” açıklamasını yaptı.

KALİTESİZ MALZEME YÜZÜNDEN YOLLAR ÇÖKÜYOR

Şırnak’taki ulaşım, sağlık, içme suyu ve altyapı sorunlarına da değinen Tanal, Cizre’yi ve diğer ilçeleri Habur’a bağlayan İpek Yolu’nun, altyapıya uygun malzeme kullanılmadığı, toprakla dolgu yapıldığı için sürekli çöktüğünü, kalitesiz malzemeyle devletin zarar ettiğini, sürücülerin mağduriyet yaşadığını, müteahhitlerin ise bu yolla zenginleştiğini kaydetti.

HENDEK MAĞDURLARININ TOKİ ŞİKAYETİ

Hendek olayları sırasında evleri yıkılan, işyerleri zarar gören vatandaşların mağduriyetinin henüz giderilmediğini belirten Tanal, TOKİ’nin Şırnak’taki çalışmaları konusunda şikayetlerin bulunduğunu ifade etti.

MERKEZİN ORTASINDAN PİSLİK AKIYOR

Uludere ilçesinin merkezinden geçen Ortasu Deresi’ndeki kirliliği dikkat çeken Tanal, Silopi Başverimli Beldesi’nin ise dökülen ve sonrasında yakılan çöpler nedeniyle yaşanmaz hale geldiğini anlattı.

GABAR DAĞI’NDAN TURİZM MESAJI

Beraberindekilerle birlikte daha çok terör operasyonlarıyla, çatışmalarla gündeme gelen Şırnak’ın Güçlükonak ilçesi sınırları içerisindeki Gabar (Küpeli) Dağı eteklerine de çıkarak selfie çeken Tanal, gezdikleri yerlerin tam bir doğa harikası olduğunu kaydederken, Şırnak ve ilçelerinin artık terörle, çatışmalarla değil turizmle, yatırımlarla, huzurla gündeme gelmesi gerektiğinin altını çizdi.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Balveren Beldesi’nde her yıl küskünlerin barıştırıldığı, vefat edenlerin rahmetle anıldığı etkinliğe de katılarak, vatandaşlarla vakit geçirdi.

TANAL’A KİMLER EŞLİK EDİYOR?

Şırnak ve ilçelerini karış karış dolaşan Mahmut Tanal’a CHP Şırnak İl Başkanı Cangir Bilin, CHP PM Üyesi Nevaf Bilek, CHP İl Başkan Yardımcıları Serdar Soysal ve Rıdvan Çiçek, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Perihan Onuk, CHP İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Suzan Duran Çivi, CHP Silopi İlçe Başkanı M. Halil Baran, CHP Cizre İlçe Başkanı Sekvan Acet, CHP Silopi Kadın Kolları Başkanı Yağmur Kaçmaz, CHP İdil İlçe Başkanı Mehmet Altın, CHP Uludere İlçe Başkanı İsa Güldalı, CHP Şırnak Merkez İlçe Başkanı Osman Yaren, CHP Başverimli Belde Başkanı Haşim Bozkurt ve diğer partililer eşlik ediyor.

İligili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

6,034BeğenenlerBeğen
578,912TakipçilerTakip Et
1,140AboneAbone Ol

ÇOK OKUNANLAR