Bazı Gafiller, Atatürk’e Hakaret Ederek, Birilerinden ‘Aferin’ Bekliyor!

30 Ağustos mesajında gençlerin Atatürk’ün mirasına sahip çıktığını vurgulayan CHP’li Mahmut Tanal, bazı gafillerin ise Cumhuriyet’in kazanımlarını ve Atatürk’ü hedef alarak, birilerinin gözüne girmeye çalıştığına, ‘aferin’ beklediğine dikkat çekti.

Tanal, “Gafillerin böyle bir düşünceye kapılmasına ortam hazırlayanlara da yazıklar olsun!” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yıl dönümü münasebetiyle yaptığı açıklamada, Türk milletini esaret altında kalmaktan kurtaran Ebedi Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla ve rahmetle andığını söyledi.

Bundan bir asır önce tarihte eşi benzeri görülmemiş bir kahramanlık destanının yazıldığını belirten Tanal, “Büyük Önder Atatürk’ün her safhasıyla düşündüğü, hazırladığı ve idare ettiği Büyük Taarruz ile Başkomutanlık Meydan Muharebesi’yle Milli Mücadele’miz zaferle taçlandı. Elindeki silahlara, arkasındaki emperyal güçlere güvenen düşman ordusu, Liderinden ‘Ordular, ilk hedefiniz Akdeniz’dir. İleri!’ emrini alan kahraman Mehmetçiğin süngü darbeleriyle denize döküldü. Kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları bizlere vatan kılan atalarımıza minnet borçluyuz. 30 Ağustos, tarih sahnesinden silinmek istenen aziz milletimizin makus talihini yendiği, yeniden doğduğu gündür. 30 Ağustos, Türkiye Cumhuriyeti’ne giden yolu açan tarihtir. Ulusça sevinçliyiz, gururluyuz. ‘Yaşasın 30 Ağustos Zafer Bayramı’mız!’ diyoruz” dedi.

AFGANİSTAN HATIRLATMASI

Taliban’ın kontrolü ele geçirdiği Afganistan’da yaşanan hadiselerin, Cumhuriyet devrimlerinin ne kadar kıymetli olduğunu bir kez daha gözler önüne serdiğini vurgulayan Tanal, “Atatürk’ün, bize emanet bırakılan laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin değerini bilelim. Özgürlüklerini tamamen kaybetmekten korkan Afgan halkı, ‘Denize düşen yılana sarılır’ misali, Amerikan askerlerinden, yabancı güçlerden medet umar hale geldi. Eğer Taliban’laşma tehdidinden uzaksak, bir Ortadoğu ülkesi haline gelmediysek, bu Atatürk’ün sağlam temeller üzerine inşa ettiği Cumhuriyet rejimi sayesindedir” ifadelerini kullandı.

BAZI GAFİLLER ATATÜRK’Ü HEDEF ALARAK ‘AFERİN’ BEKLİYOR!

CHP’li vekil Mahmut Tanal, yeni neslin, Atatürk’ün “Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz” sözü doğrultusunda Cumhuriyet değerlerine sahip çıktığını vurgulayarak, “Gençlerle gurur duyuyoruz. Büyük Önder Atatürk’ün mirasına sahip çıkıyorlar. Fakat bazı gafillerin, Cumhuriyet’in kazanımlarını ve ülkemizin kurtarıcısı Atatürk’ü hedef alarak, birilerinin gözüne girmeye çalıştığına da üzülerek şahit oluyoruz. Atatürk’e ve devrimlerine saldırarak ‘aferin’ alacaklarını sanıyorlar! Zaman zaman son derece rahatsız edici sosyal medya paylaşımlarını görüyoruz. Zaten bunları deşifre ediyoruz. Gafillerin böyle bir düşünceye kapılmasına ortam hazırlayanlara da yazıklar olsun! Kendini bilmez güruh, bu topraklarda başı dik ve onurlu şekilde yaşıyorsak, bunun Atatürk ve silah arkadaşları sayesinde olduğunu idrak etmelidir. Kendilerine Afgan gazetecinin ‘Keşke liderlerimiz Atatürk’ü daha çok dinleselerdi. Onun yolundan gitselerdi. O zaman bunu yaşamazdık’ sözlerini hatırlatalım” değerlendirmesini yaptı.

İligili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

6,034BeğenenlerBeğen
578,912TakipçilerTakip Et
1,170AboneAbone Ol

ÇOK OKUNANLAR