Tanal Yandaşların Sedat Peker Arşivini Açtı!

CHP’li vekil Mahmut Tanal, yandaşların Sedat Peker arşivini açtı.
“Nice yıllara Sedat Peker Abi” denilerek Beyaz TV’de Peker’in doğum gününün kutlanmasını, ‘Erdoğan’ın en çok sevdiği gazete olan’ Yeni Akit’in özel röportajda Peker’i, “İş dünyasının önemli isimlerinden, milliyetçi-muhafazakar kimliği ile tanınan ‘Reis’ lakaplı Sedat Peker” ifadeleriyle takdim etmesini hatırlatan Tanal, “ellerinden gelse Sedat Peker’i Erdoğan’ın veliahtı diye, Ak Parti’nin gelecekti genel başkanı ilan edecekler gibi bir halleri vardı” dedi.

Dün akşam Artı TV’de gazeteci Derya Okatan’ın sunduğu “Gündem Özel” programına katılan CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in Youtube üzerinden yayınladığı videolar sonrası alevlenen mafya-siyaset ilişkisiyle ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

SEDAT PEKER YANDAŞLARCA EL ÜSTÜNDE TUTULUYORDU

Hukuksuzluğun olduğu yerde yasa dışı oluşumların kaçınılmaz olduğunu belirten Tanal, “Bir sefer Sedat Peker kim? Sedat Peker’i yaratan kim? Hangi koşullarda bugüne geldi diye baktığımız zaman” ifadeleriyle, yurt dışına çıkmadan önceki dönemlerde yandaş medyadaki Sedat Peker algısını gündeme getirdi.

Tanal, seçim süreçlerinde sürekli AKP’ye oy isteyen, mitingler yaparak muhalefet partilerini, akademisyenleri tehdit eden mafya lideri Sedat Peker’in, yandaş medya tarafından el üstünde tutulduğunu ifade etti.

“Çok düzgün bir insan, kişiliği oturmuş bir insan. Nice yıllara Sedat Peker Abi” denilerek, Beyaz TV canlı yayınında Peker’in doğum gününün kutlandığını hatırlattı.

CHP’li vekil, Sedat Peker’e ‘En hayırsever iş adamı’ ödülü verilmesi, Peker’in düğünlerde, açılışlarda, etkinliklerde “Şeref konuğu” olarak ağırlanması, “Dünya Türklük Hakanı” ünvanı aldığı etkinlikte Peker’e kaftan giydirilmesi, Peker’in sağ eliyle bozkurt, sol eliyle rabia işareti yapması, Peker’in bir düğün töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan’la samimi şekilde sohbet ederken fotoğraflanması gibi geçmişteki birtakım hadiseleri anımsattı.

AKİT’İN O SÜRMANŞETİNİ HATIRLATTI! “ELLERİNDEN GELSE PEKER’İ ERDOĞAN’IN…”

Tanal ayrıca, “Erdoğan’ın en çok sevdiği gazete” olarak tanımladığı Yeni Akit Gazetesi’nin düzenlediği iftarda Sedat Peker’e olan yoğun ilgiye dikkat çekti.

6 Haziran 2015 tarihinde Yeni Akit Gazetesi Haber Müdürü Murat Alan’ın Sedat Peker’le yaptığı özel röportajın kupürünü Artı TV ekranlarında gösteren Tanal, Yeni Akit’in sürmanşetini süsleyen özel röportaj için “Sedat Peker Akit’e konuştu: 7 Haziran Hilal-Haç mücadelesi” şeklinde bir başlık tercih edildiğini aktardı.

CHP’li Mahmut Tanal, Yeni Akit’in söz konusu sürmanşet haberinin spotunda “İş dünyasının önemli isimlerinden, milliyetçi-muhafazakar kimliği ile tanınan ‘Reis’ lakaplı Sedat Peker…” şeklinde bir giriş yapıldığını belirtti.

Tanal şöyle devam etti: “Biz bilmiyormuşuz! ‘iş dünyasının önemli ismi’ diye Yeni Akit Gazetesi bu şekilde takdim etmiş. ‘Milliyetçi-muhafazakar’, el üstünde tutulmuş ve ‘Reis’ deniliyor. Yani ellerinden gelse aslında Sedat Peker’i Erdoğan’ın veliahtı diye, Ak Parti’nin gelecekti genel başkanı ilan edecekler gibi bir halleri vardı. Bu röportaja bakar mısınız?”

TÜM SİYASETÇİLERİN MAL VARLIĞI ARAŞTIRILSIN

Yolsuzluk konusuna da değinen CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, 1980 yılından sonra ucu kime dokunursa dokunsun, tüm siyasi partilerin ilçe başkanlarının, il başkanlarının, belediye meclis üyelerinin, belediye başkanlarının, milletvekillerinin, bakanların, başbakanların, cumhurbaşkanlarının, siyasetçilerin mal varlığı hakkında soruşturma açılması gerektiğini belirterek, “Hepsinin malına tedbir konulmalı. Kardeşim sen bu malı nereden kazandın? Hani Sayın Temizel’in ‘Nereden buldun’ yasası vardı. Bunu meşru yollarla kazandığını ispatlayamazsan, benim maaşım belli, gelirim belli. Şu andaki servetim, benim maaşımla, gelirimle örtüşmüyorsa sen bu parayı rüşvet almışsın, yolsuzlukla kazanmışsın bunu hazineye irat kaydediyoruz denilmesi lazım. Bir işletmede genel müdür, şirketi yöneten yöneticiler, zenginleşiyorsa, o şirket de borç batağına gidiyorsa burada ne düşünürsünüz? Ben sizin çalışanınızım, sizden daha fazla zenginleşiyorum. Bu ne demek? Sizin şirketinizin parasını çalıyorum demek. Türkçesi bu. Ülkeyi yöneten yöneticiler zenginleşiyor, devlet fakirleşiyor. Ne demek bu? Gelirin belli, aldığın maaş belli. Bakıyorsunuz servetinle örtüşmüyor” değerlendirmesinde bulundu.

İligili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

6,034BeğenenlerBeğen
578,912TakipçilerTakip Et
1,170AboneAbone Ol

ÇOK OKUNANLAR