Saray’dakiler, Gençler Sayesinde Sandıkta Yenilecek!

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, 19 Mayıs mesajında, “Saray iktidarı, gençler sayesinde ilk seçimde yenilgiye uğrayacaktır! Saray’dakiler, gençlerin oylarıyla gidecektir” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Avukat Mahmut Tanal, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı, Büyük Önder Atatürk’ün 1919’da Samsun’a çıkışının 103. yılını büyük bir gururla, coşkuyla kutladıklarını söyledi.

Tanal, 19 Mayıs mesajında, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm Milli Mücadele kahramanlarını, şehit ve gazileri saygıyla andığını kaydetti.

CHP’li vekil, Atatürk’ün emperyalist işgalcilere ve maşalarına yönelik “Geldikleri gibi giderler!” diyerek Samsun’da Kurtuluş Savaşı’nı başlattığını ve zorlu mücadeleyi zaferle taçlandırdığını belirtti.

AKP GENÇLERİ HAYATA KÜSTÜRDÜ

Geleceğimizin teminatı olan genç nesillere olan güvenini “Bütün ümidim gençliktedir!” sözüyle dile getiren Atatürk’ün gençlere büyük değer verdiğini vurgulayan Tanal, Atatürk’ün mirasına sırt çeviren AKP iktidarının ise gençlerle kavgalı olduğunu ifade etti.

Tanal, “Saray’da oturanlar, ülkeyi 20 yıldır yönetenler, gençleri hiçbir zaman anlamadı. Hatta gençleri tehdit olarak gören bir AKP iktidarıyla karşı karşıyayız. Baskıcı anlayışla, yanlış politikalarla Türk gençlerini hayata küstürdüler. Genç işsizler ordusunu oluşturdular. Gençlerimizi geleceklerini yurt dışında arar hale getirdiler. Ancak Atatürk gençliği, karamsarlığa, yılgınlığa, karanlığa teslim olmaz! Saray iktidarı, gençler sayesinde ilk seçimde yenilgiye uğrayacaktır! Saray’dakiler, gençlerin oylarıyla gidecektir” diye konuştu.

MİLLET İTTİFAKI İKTİDARINDA HER ŞEY DÜZELECEK

Millet İttifakı iktidarında gençlere ekonomik kaygılardan uzak, eşit, adil, özgürlükçü ve demokratik bir düzen vadettiklerini vurgulayan CHP’li vekil Mahmut Tanal, “Millet İttifakı döneminde, gençlerin insan onuruna yaraşır bir yaşam sürme hakkına erişebilmesi için var gücümüzle çalışacağız. Liyakat sistemiyle torpil ve kayırmacılığın önüne geçeceğiz. İş olanaklarının oluşturulmasıyla, istihdam kanallarının genişletilmesiyle gençlerimiz, aileden harçlık isteme mahcubiyeti yaşamayacaklardır. Eşit işe eşit ücret sözü veriyoruz. Ülkenin kaynakları eşit dağıtılacak. ‘Her devrin adamı’ gibi hareket eden bir avuç azınlığın, halkı sömürmesine izin verilmeyecek. Millet İttifakı iktidarında her şey düzelecek. Aydınlık yarınlar gençlerimizi bekliyor!” ifadelerini kullandı.

İligili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

6,034BeğenenlerBeğen
578,912TakipçilerTakip Et
1,140AboneAbone Ol

ÇOK OKUNANLAR