Mardin’e Gelen Bakana CHP’li Vekil Sürprizi!

Mardin’e çıkarma yapan Bakan Murat Kurum, kaymakam ve bürokratları Valilikte toplayıp, devam eden projeleri ve yeni yatırımları istişare ettiklerini söyledi.

Partisinin Doğu Masası çalışmaları için Mardin’de bulunan CHP’li vekil Mahmut Tanal ise kentin içme suyu sorununu hatırlatarak Bakan Kurum’u samimiyet yönünden eleştiri yağmuruna tuttu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, beraberindeki heyetle Mardin’e gitti.

Sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda medeniyetlerin beşiği Mardin’de olduklarını belirten Kurum, kentte devam eden projeleri ve yeni yatırımları Mardin Valiliği’nde gerçekleştirdikleri İl Değerlendirme Toplantısı’nda istişare ettiklerini belirtti.

CHP’Lİ TANAL, KURUM’A MARDİN’İN SU SORUNUNU HATIRLATTI

Partisinin Doğu Masası çalışmaları kapsamında CHP Mardin İl Başkanı Mehmet Kılınçaslan, CHP Parti Meclisi Üyeleri Nevaf Bilek ve Ayça Taşkent’le birlikte 3 gündür kentte çalışma yürüten CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, Bakan Murat Kurum’un Mardin programını eleştirdi.

Tanal, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum’un Mardin’de Valilik binasında kaymakam ve bürokratları etrafında topladığını aktardı.

CHP’li vekil, etiketlediği Kurum’un Mardin’de devam eden projeleri ve yeni yatırımları istişare ettiklerin belirttiğini hatırlatarak, “Allah aşkına Mardin’in 10 ilçesinde de içme suyu sıkıntısı var. Vatandaş, 19 yıldır temiz ve sağlıklı suya erişemiyor. Kuyu suyu içiliyor. Mardin’in mahallelerinde yüksek kesimlerde kalan evlere şebeke suyu ulaşamıyor. Su basıncı düşük. Neden hidrofor sistemini kurmuyorsunuz?” diye sordu.

VATANDAŞIN TANKERLE GETİRDİĞİ SU DA FATURALANDIRILIYOR!

Su basıncının düşük olmasından dolayı tankerle depoya su boşaltan Mardinlilerin cebinden fazladan para çıktığını dile getiren Tanal, şöyle devam etti: “Mardinli yurttaşlar, kendi imkanlarıyla tankerlerle su taşıyarak depolara boşaltıyor. Bu su tekrar sayaçtan geçerek faturalandırılıyor.

Bu şekilde hem tankerle getirilen suyun parası ödeniyor hem de su faturası ödeniyor. Haksız şekilde Mardinlilerin cebinden fazladan para çıkmış oluyor. Bunun yanı sıra temiz ve sağlıklı su da içilmemiş oluyor. Eğer gerçek manada bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirmek istiyorsanız, Mardin halkının temiz ve sağlıklı suya erişimi yönünde adım atmalısınız. Kaymakamlar ve kentteki bürokratlar, sizi bu eksikliklerden haberdar etmiyorlar mı?
Mardin suya hasret. Bu belirttiğim husus içme suyuna ilişkindir. Tarımsal sulamadaki sorunları sıralamadım bile.”

GAP’I ACİLEN GÜNDEMİNİZE ALIN

İktidarın yarım bırakılan GAP projesinin de tamamlanması yönünde yol haritası belirlemesi gerektiğini kaydeden Tanal, Bakan Kurum’a hitaben “Bu arada iktidarınız GAP projesini de acilen gündemine almalıdır. Zaten kuraklık var. Elektrik kesintileri de yaşandığı için çiftçi tarlasını sulayamıyor. Ürünler kuruyor. GAP biterse bölgeye huzur egemen olur, kavgalar sona erer. GAP’ın tamamlanması demek, bölgenin refah ve bolluğa kavuşması, çiftçinin elektrik şirketlerine borçlanmaktan kurtulması demektir” dedi.

İligili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

6,034BeğenenlerBeğen
578,912TakipçilerTakip Et
1,120AboneAbone Ol

ÇOK OKUNANLAR