CHP’nin Avukat Vekiline Meslekte 35 Yıl Plaketi

İstanbul Barosu, avukatlık mesleğinde 35 yılını dolduran CHP’li vekil Mahmut Tanal’a plaket verdi. Tanal, “Dünyaya yeniden gelsem yine avukat olurdum” dedi.

Baro Başkanı Mehmet Durakoğlu ise 4 dönemdir Meclis’te olan Tanal’ın her milletvekilliği mazbatası aldığı ilk gün, “Ben buradan çıktım” diyerek Baroya geldiğini aktardı.

Avukatlık mesleğinde 35 yılını dolduran CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal ile diğer meslektaşlarına İstanbul Barosu Başkanlığı tarafından plaket takdim edildi.

Tanal, plaketini İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu’nun elinden aldı.

CHP’li vekil Mahmut Tanal, hayatının en anlamlı ödülünü aldığını belirterek, Durakoğlu’na ve meslektaşlarına teşekkür etti.

İstanbul Barosu çatısı altında meslekte 35 yılını doldurmanın heyecanını, onurunu ve gururunu yaşadığını kaydeden Tanal, “Dünyaya yeniden gelsem yine Avukat olurdum. Avukatlık benim için bir yaşam biçimidir. Avukatlık benim için aşktır. Avukatlığı, haksızlığa karşı durmak, adaleti, insan haklarını savunmak için seçtim. Avukatlık mesleği, temel hak ve özgürlüklerin, demokrasinin güvencesidir. Bu anlamlı plaketi tüm meslektaşlarım adına alıyorum” dedi.

DURAKOĞLU: TANAL MAZBATAYI ALDIĞI İLK GÜN BAROYA GELDİ

İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu ise Tanal’ı tebrik etti. Durakoğlu, İstanbul Barosu’na kayıtlı olan Tanal’ın 4 dönemdir TBMM’de milletvekili olarak görev yaptığını hatırlatarak, “Her milletvekilliği mazbatası aldığı ilk gün Baroya geldi. ‘Ben buradan çıktım’ diyerek geldi” ifadelerini kullandı.

İligili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

6,034BeğenenlerBeğen
578,912TakipçilerTakip Et
1,150AboneAbone Ol

ÇOK OKUNANLAR