CHP’li Tanal Uyardı: Akbelen’de ‘Kanal İstanbul’ Taktiği!

CHP Şanlıurfa Milletvekili Av. Mahmut Tanal, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2 gün önce imzaladığı Muğla Akbelen Ormanı bölgesindeki 190 parsellik tarım arazisinin, maden sahası olarak kullanılmak üzere kamulaştırılması kararını iptal etmesini, “Kanal İstanbul” taktiği olarak değerlendirdi.

AKP’nin İstanbul’da seçimi kazanmak için tepki çeken Kanal İstanbul projesinden hiç bahsetmediğine dikkat çeken Tanal, iktidarın Akbelen ve Kanal İstanbul konusunda seçim sonrası harekete geçeceklerini belirtti. Tanal, Erdoğan’ın Akbelen bölgesindeki tarım arazileri konusunda attığı geri adım için “Yemezler! diyerek tepki gösterdi.

SEÇİMDEN SONRA HAREKETE GEÇECEKLER!

CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal’ın, X sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama şöyle:

“Akbelen’de ‘Kanal İstanbul’ taktiği… Yemezler!

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2 gün önce imzaladığı, Milas Akbelen Ormanı bölgesindeki 190 parsellik tarım arazisinin, linyit madeni sahası olarak kullanılmak üzere kamulaştırılması kararını, bugünkü kararıyla kaldırdı.

Erdoğan’ın bu geri adımının sebebi, 31 Mart seçimleridir! Muğla’da AKP’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı için bu ‘jesti’ yapan Erdoğan’a güvenebilir miyiz? Tabii ki güvenemeyiz!

Seçim sonrası tekrar harekete geçecekler. Aynı taktiği rant projesi Kanal İstanbul için de uyguluyorlar. Seçim süreci öncesine kadar “Kanal İstanbul’u inadına yapacağız” diyen Erdoğan ve çevresindekiler, 31 Mart yerel seçim kampanyası başlayınca Kanal İstanbul’u unutuverdi!

Hattan AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, “Kanal İstanbul gündemimizde yok” diyor. İstanbul seçmeninin tepkisini çekmemek için bu şekilde davranıyorlar. Seçimden sonra Kanal İstanbul projesi için harekete geçecekler.

Bu sebeple hem Muğla halkının hem de İstanbulluların ülkemizin geleceği için AKP’ye ders vermesi gerekiyor.”

İligili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

6,034BeğenenlerBeğen
578,912TakipçilerTakip Et
1,170AboneAbone Ol

ÇOK OKUNANLAR