CHP’den İktidarın İnsan Hakları Eylem Planına İlk Tepki

İKTİDAR İNSAN HAKLARINI YENİ KEŞFETMİŞ GİBİ DAVRANIYOR

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu’nun CHP’li üyesi Av. Mahmut Tanal, Erdoğan’ın açıkladığı İnsan Hakları Eylem Planı’na ilişkin, vaat ve söyleme değil, uygulamaya bakacaklarını söyledi. Erdoğan’ın başkanlık sistemine destek için verdiği sözleri hatırlatan Tanal, “Size verilen krediyi tükettiniz” dedi.

Meclis Genel Kurulu’nda söz alan CHP İstanbul Milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi Av. Mahmut Tanal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kamuoyuyla paylaştığı iktidarın İnsan Hakları Eylem Planı’na ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Erdoğan’ın Beştepe’deki toplantıda 9 amaç ve 11 ilkeyi sıraladığını belirten Tanal, “İlkesel olarak söylem ve vaatlere değil, uygulamaya bakacağız. Biliyorsunuz Erdoğan, ‘Başkanlık sistemi gelince ekonomi uçacak’ dedi ama tam tersi oldu. Tek adam rejiminde ekonomimiz yere çakıldı. ‘Kamu hizmetlerinde bürokrasi azalacak’ dediler. Ancak daha beter bir duruma sürüklendik. Bürokrasi iyice çekilmez bir hal aldı. Erdoğan, seçimden önce ‘Bu kardeşinize yetkiyi verin, ondan sonra faizle şunla bunla nasıl uğraşılır göreceksiniz’ demişti. Daha beteri oldu. Bu milletin parası faize gidiyor. Bu yüzden söyleme değil, eyleme bakacağız” dedi.

İNSAN HAKLARINI YENİ KEŞFETMİŞ GİBİ DAVRANIYOR!

AKP iktidarının insan hakları karnesinin kırıklarla dolu olduğunu dile getiren Tanal, “Çok eski çağlardan beri insan hakları hep vardı. 19 yıldır iktidarda olan Ak Parti ise insan haklarını yeni keşfetmiş gibi davranıyor. İktidarınızın insan hakları karnesi ortada. Size verilen krediyi tükettiniz. Samimiyetiniz sorgulanıyor” ifadelerini kullandı.

İligili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

6,034BeğenenlerBeğen
578,912TakipçilerTakip Et
1,140AboneAbone Ol

ÇOK OKUNANLAR