Bakanlar, Şanlıurfa’yı Mesken Tuttu!

CHP Şanlıurfa Milletvekili Av. Mahmut Tanal, yerel seçim sürecinde Şanlıurfa’ya gelen bakanların listesini yayınlayarak, “Saray kabinesinin, İstanbul ve Şanlıurfa arasında mekik dokuduğunu” belirtti.

Bakanlık görevlerini unutan Kabine Üyelerinin, AKP’nin yeniden aday gösterdiği Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e birkaç oy gelsin diye çırpındığını ifade eden Tanal, “Sayın bakanlara sormak lazım: Bugüne kadar Şanlıurfa’nın hangi sorununu çözdünüz? Şanlıurfa halkının hangi derdine derman oldunuz?” diye sordu.

CHP’Lİ TANAL, LİSTEYİ YAYINLADI

CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal’ın resmi X sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama şöyle:

“GELİYOR GELİYOR! ŞANLIURFA’YA BAKAN GELİYOR!

Saray Kabinesi, 31 Mart yerel seçim sürecinde İstanbul ve Şanlıurfa arasında mekik dokuyor!
İstanbul’la birlikte AKP’nin kaybetme korkusunu iliklerine kadar yaşadığı Şanlıurfa’ya da bakanın biri geliyor, biri gidiyor.
En başta ‘tarafsız Cumhurbaşkanı’ olması gereken AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şubat ve Mart ayı olmak üzere 31 Mart yerel seçimlerine yönelik olarak Şanlıurfa’ya çıkarma yaptı, miting düzenledi. Erdoğan’ın seçimin arefesinde Şanlıurfa’ya 3. kez gelebileceği de konuşuluyor.

Seçim kampanyasının alevlendiği son haftalarda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Şanlıurfa’ya gelerek, AKP’nin yeniden aday gösterdiği mevcut Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül için propaganda yaptı.

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler ise yolda! Bakan Güler’in hafta başında Şanlıurfa’da olması bekleniyor. Kalan diğer bakanlar da sıralarını bekliyor!

BUGÜNE KADAR ŞANLIURFA’NIN HANGİ SORUNUNU ÇÖZDÜNÜZ?

Bakanlık görevlerini unutan Kabine Üyeleri, AKP’nin adayı Beyazgül’e birkaç oy gelsin diye çırpınıyor.
Sayın bakanlara sormak lazım: Bugüne kadar Şanlıurfa’nın hangi sorununu çözdünüz? Şanlıurfa halkının hangi derdine derman oldunuz?

Sayın Çevre Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Şanlıurfa halkı en temel belediyecilik hizmetinden mahrum bırakılıyor. Şanlıurfa’da temiz içme suyuna erişim yok. Altyapı sıfır. Afete hazırlık yapılmıyor. Özellikle Eyyübiye bölgesinde vatandaşlar, hala hasarlı binalarda kalıyor. Şanlıurfa’yı olası depreme hazırlamak yerine algıyla 3-5 oy devşirme derdindesiniz.

Sayın Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Şanlıurfa’da işsizlik had safhada. İstihdam olanakları kısıtlı. Halk yoksulluk içinde. Şanlıurfa’da yatırımcılar kredilere ulaşamıyor. Ülkenin ekonomisi zaten uçurumun kenarında. Bunlara çözüm üretmek yerine gelmişsiniz Zeynel Abidin Beyazgül’e oy istiyorsunuz!

Sayın Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Şanlıurfa’da trafik kaosu yaşanıyor. Ölüm yollarında her gün kazalar yaşanıyor. Buna çözüm bulmak yerine halkı yanıltıcı bilgilerle oy toplama peşindesiniz.

Sayın Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Şanlıurfa’nın kronik elektrik çilesini sonlandırmak, Şanlıurfa halkını DEDAŞ zulmünden kurtarmak yerine yerel seçimlerde AKP’nin adayına oy istiyorsunuz.

Sayın Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Şanlıurfa’nın teknoloji, haberleşme ve iletişim altyapısı, Afrika’dan beter vaziyette. Şanlıurfa’da sanayi gelişmiyor. Bunlara kafa yormak yerine halktan oy talep ediyorsunuz.

Sayın Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, GAP’ın Şanlıurfa’da yanlış politikalar yüzünden tarım ve hayvancılık bitme noktasına geldi. Bu mesele odaklanmak yerine perişan haldeki seçmenden oy istiyorsunuz.

Sayın bakanlar, 22 yıllık AKP iktidarı döneminde gittikçe geriye giden Şanlıurfa’ya geldiğinizde halkın yüzüne nasıl o kadar rahat bakabiliyorsunuz?

BEKİR BOZDAĞ’A TEPKİ

Yozgat’tan Şanlıurfa’ya gönderilen TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ ise “TBMM Başkanı ve TBMM Başkanvekillerinin, üyesi bulundukları siyasi partinin Meclis içinde veya dışındaki faaliyetlerine, görevlerinin gereği olan haller dışında, katılamayacakları” yönündeki anayasal hükme rağmen makamın sağladığı nüfuzu kullanarak, AKP’nin Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeynel Abidin Beyazgül’e oy topluyor. Anayasaya uymayan eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Şanlıurfa’da adil ve eşit seçim ilkelerini de ihlal ediyor.

Sayın Bekir Bozdağ, vekil olarak geldiği Şanlıurfa’yı çok düşünüyorsa Yozgat’a götürülen tekstil fabrikasını geri getirsin!”

İligili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

6,034BeğenenlerBeğen
578,912TakipçilerTakip Et
1,170AboneAbone Ol

ÇOK OKUNANLAR